NeuroLab

Neuroprzywództwo – recepta na trudne i niespokojne czasy

Kryzys wymaga od nas koncentracji na rzeczach naprawdę ważnych, tu i teraz. Dzięki najnowszym badaniom neuronauki zdaliśmy sobie jednak sprawę, że ludzka zdolność do skupiania się i działania jest ograniczona. Mit o tym, że wykorzystujemy tylko 10% możliwości umysłowych, został obalony. W rzeczywistości niewyobrażalnie, bo aż w 100%, przeciążamy nasze zasoby świadomościowe. Wydaje się, że wobec tego nie możemy skorzystać z naszego ukrytego potencjału, bo istnieje górny limit naszej wydajności. Nic bardziej mylnego! Plastyczność mózgu umożliwia nam nieustanny rozwój i zwiększanie własnej efektywności. Jak wykorzystać tę wiedzę?

Niewielu ludzi potrafi pomnożyć w głowie cztery cyfry, ale są proszeni o podejmowanie skomplikowanych decyzji biznesowych co kilka minut. Bez wiedzy o funkcjonowaniu mózgu działamy po omacku. Skuteczne przywództwo wymaga poznania własnych motywatorów, czynników stresogennych oraz kluczowych cech osobowości, które wpływają na sposób wykonywania pracy oraz komunikowania się z zespołem. Jest to ważne zwłaszcza w obliczu kryzysu gospodarczego. Trudna sytuacja rynkowa zmusza nas do przyjmowania nowych metod działania. Nierzadko tylko one mogą pomóc liderom i ich zespołom uporać się z dotkliwymi skutkami dekoniunktury oraz sprawić, że ich organizacje zwycięsko wyjdą z kryzysu.

Misją jednostki rozwojowej ICAN NeuroLab jest podkreślanie roli neuronauki w budowaniu efektywności jednostek, zespołów oraz całych organizacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki rozwiniętej samoświadomości można osiągnąć spektakularny sukces w wymiarze jednostkowym i grupowym. Zdobyta wiedza pozwala nam sięgać głębiej – zrozumieć, kim jesteśmy, poznać mechanizmy usprawniające nasze działania oraz bariery je ograniczające i sposoby ich eliminowania.

Misją jednostki rozwojowej ICAN NeuroLab

Zwiększ efektywność swoją, zespołu i całej organizacji!
Kryzys tego wymaga!

4 OBSZARY, KTÓRE ROZWIJAMY

Uważność (ang. mindfulness)

Badania pokazują*, że regularna praktyka mindfulness wpływa na poprawę komfortu pracy. Ćwiczenie
...

Rozwiń

Zrozumienie i świadomość

To podstawa wygrywających zespołów. W pracy NeuroLabu wykorzystujemy najnowsze i najbardziej precyzyjne
...

Rozwiń

Nauka na błędach – unikanie pułapek umysłu

Każdy, kto posiada mózg, jest podatny na pułapki poznawcze. Warto je poznać i wiedzieć,
...

Rozwiń

Samoświadome przywództwo

Wyzwania związane z cyfryzacją wymagają przeniesienia kompetencji na inne obszary oraz skupienia
...

Rozwiń

Zainteresował Cię któryś z obszarów naszej działalności?

NeuroLab

Na czym opiera się działalność NeuroLab?

  • Przekuwamy wiedzę naukową w praktyczne narzędzia dla biznesu.
  • Pomagamy zespołom rozwinąć ich potencjał. Dzięki neuronauce wiemy, jak odnaleźć naturalne talenty i nauczyć zespoły samodzielnie je stymulować.
  • Przy kreowaniu rozwiązań łączymy wiedzę praktyków i naukowców.
  • Krystalizujemy sprawdzone, walidowane rozwiązania i odsiewamy marketingowe pułapki.
  • Łączymy najnowszą wiedzę teoretyczną z diagnostyką i narzędziami wspierającymi.

Evidence-based, nie mity

Jednostka rozwojowa NeuroLab nie korzysta z metod, które nie posiadają skuteczności potwierdzonej przez badania naukowe. Nie opieramy się na popularnych twierdzeniach, ale wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach i narzędziach evidence-based.

Obalamy mity takie, jak:
  • Używamy jedynie 10% zasobów naszego mózgu. Możemy zwiększyć własny potencjał i podnieść iloraz swojej inteligencji.
  • Myślenie logiczne ulokowane jest w lewej półkuli. Prawa półkula jest siedliskiem kreatywności i ekspresji.
  • Rodzimy się z określoną pulą komórek nerwowych w mózgu, a wraz z wiekiem ich liczba się zmniejsza. Po osiągnięciu pewnego wieku nasze zdolności do uczenia się kurczą się w zastraszającym tempie.
  • Każdy z nas ma bardzo konkretne preferencje dotyczące stylu przyswajania wiedzy. Dostosowanie przekazu do preferencji odbiorców (np. wizualne przedstawienie zagadnienia dla wzrokowców) zwiększa efektywność nauki.
  • Neurolingwistyczne programowanie (NLP) to gałąź neuronauki.

Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom evidence-based!

EKSPERCI NEUROLAB

Anna Łakomy, ICAN Diagnostics Director

Anna Łakomy

ICAN Diagnostics Director

Socjolog, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz PR i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim, a także stypendystka Northeastern Illinois University w Chicago. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, specjalizująca się w badaniach tożsamości. Swoje doświadczenie zbierała pełniąc funkcje związane z zarządzaniem międzynarodowymi projektami badawczymi o mieszanych metodologiach, product managementem oraz budując relacje z kluczowymi klientami. Od 2017 roku odpowiedzialna za rozwój linii diagnostycznej w dziale projektów consultingowych ICAN. Jest certyfikowanym konsultantem i trenerem NeuroColor.

Paula Wąsowska, DBA, ekspert ds. innowacji i strategii

Paula Wąsowska, DBA

ekspert ds. innowacji i strategii

Praktyk biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nowoczesnych technologii. Wykładowca, trener, mówca publiczny oraz moderator i uczestnik dyskusji panelowych. Prowadzi konferencje, kongresy oraz warsztaty w Polsce i za granicą. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce, Europie Centralnej, na rynkach wschodzących oraz w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Posiada tytuł Doctor of Business Administration (DBA) uzyskany w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest absolwentką Canadian Executive MBA University of Montreal, Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), Protocol School of Washington oraz Akademii Strategicznego Przywództwa ICAN Institute. Jest członkiem rad nadzorczych firm i instytucji pozarządowych, a także wiceprezesem polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany rozwojem w oparciu o przełomowe odkrycia neuronauki? Chcesz zwiększyć własną efektywność i w pełni wykorzystać swój potencjał? Jeśli tak, wypełnij nasz formularz kontaktowy!


Możesz wprowadzić 300 znaków.