Kryzys wymaga od nas koncentracji na rzeczach naprawdę ważnych, tu i teraz. Dzięki najnowszym badaniom neuronauki zdaliśmy sobie jednak sprawę, że ludzka zdolność do skupiania się i działania jest ograniczona. Mit o tym, że wykorzystujemy tylko 10% możliwości umysłowych, został obalony. W rzeczywistości niewyobrażalnie, bo aż w 100%, przeciążamy nasze zasoby świadomościowe. Wydaje się, że wobec tego nie możemy skorzystać z naszego ukrytego potencjału, bo istnieje górny limit naszej wydajności. Nic bardziej mylnego! Plastyczność mózgu umożliwia nam nieustanny rozwój i zwiększanie własnej efektywności. Jak wykorzystać tę wiedzę?
Niewielu ludzi potrafi pomnożyć w głowie cztery cyfry, ale są proszeni o podejmowanie skomplikowanych decyzji biznesowych co kilka minut. Bez wiedzy o funkcjonowaniu mózgu działamy po omacku. Skuteczne przywództwo wymaga poznania własnych motywatorów, czynników stresogennych oraz kluczowych cech osobowości, które wpływają na sposób wykonywania pracy oraz komunikowania się z zespołem. Jest to ważne zwłaszcza w obliczu kryzysu gospodarczego. Trudna sytuacja rynkowa zmusza nas do przyjmowania nowych metod działania. Nierzadko tylko one mogą pomóc liderom i ich zespołom uporać się z dotkliwymi skutkami dekoniunktury oraz sprawić, że ich organizacje zwycięsko wyjdą z kryzysu.
Misją jednostki rozwojowej ICAN NeuroLab jest podkreślanie roli neuronauki w budowaniu efektywności jednostek, zespołów oraz całych organizacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki rozwiniętej samoświadomości można osiągnąć spektakularny sukces w wymiarze jednostkowym i grupowym. Zdobyta wiedza pozwala nam sięgać głębiej – zrozumieć, kim jesteśmy, poznać mechanizmy usprawniające nasze działania oraz bariery je ograniczające i sposoby ich eliminowania.
Uważność (ang. mindfulness)
Badania pokazują*, że regularna praktyka mindfulness wpływa na poprawę komfortu pracy. Ćwiczenie
...
Zrozumienie i świadomość
To podstawa wygrywających zespołów. W pracy NeuroLabu wykorzystujemy najnowsze i najbardziej precyzyjne
...
Nauka na błędach – unikanie pułapek umysłu
Każdy, kto posiada mózg, jest podatny na pułapki poznawcze. Warto je poznać i wiedzieć,
...
Samoświadome przywództwo
Wyzwania związane z cyfryzacją wymagają przeniesienia kompetencji na inne obszary oraz skupienia
...
Jednostka rozwojowa NeuroLab nie korzysta z metod, które nie posiadają skuteczności potwierdzonej przez badania naukowe. Nie opieramy się na popularnych twierdzeniach, ale wyłącznie na sprawdzonych rozwiązaniach i narzędziach evidence-based.
Obalamy mity takie, jak:Używamy jedynie 10% zasobów naszego mózgu. Możemy zwiększyć własny potencjał i podnieść iloraz swojej inteligencji.
Myślenie logiczne ulokowane jest w lewej półkuli. Prawa półkula jest siedliskiem kreatywności i ekspresji.
Rodzimy się z określoną pulą komórek nerwowych w mózgu, a wraz z wiekiem ich liczba się zmniejsza. Po osiągnięciu pewnego wieku nasze zdolności do uczenia się kurczą się w zastraszającym tempie.
Każdy z nas ma bardzo konkretne preferencje dotyczące stylu przyswajania wiedzy. Dostosowanie przekazu do preferencji odbiorców (np. wizualne przedstawienie zagadnienia dla wzrokowców) zwiększa efektywność nauki.
Neurolingwistyczne programowanie (NLP) to gałąź neuronauki.
Socjolog, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz PR i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim, a także stypendystka Northeastern Illinois University w Chicago. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, specjalizująca się w badaniach tożsamości. Swoje doświadczenie zbierała pełniąc funkcje związane z zarządzaniem międzynarodowymi projektami badawczymi o mieszanych metodologiach, product managementem oraz budując relacje z kluczowymi klientami. Od 2017 roku odpowiedzialna za rozwój linii diagnostycznej w dziale projektów consultingowych ICAN. Jest certyfikowanym konsultantem i trenerem NeuroColor.
Praktyk biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nowoczesnych technologii. Wykładowca, trener, mówca publiczny oraz moderator i uczestnik dyskusji panelowych. Prowadzi konferencje, kongresy oraz warsztaty w Polsce i za granicą. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce, Europie Centralnej, na rynkach wschodzących oraz w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Posiada tytuł Doctor of Business Administration (DBA) uzyskany w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest absolwentką Canadian Executive MBA University of Montreal, Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), Protocol School of Washington oraz Akademii Strategicznego Przywództwa ICAN Institute. Jest członkiem rad nadzorczych firm i instytucji pozarządowych, a także wiceprezesem polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.
Jesteś zainteresowany rozwojem w oparciu o przełomowe odkrycia neuronauki? Chcesz zwiększyć własną efektywność i w pełni wykorzystać swój potencjał? Jeśli tak, wypełnij nasz formularz kontaktowy!